Xiaomi 14 Pro’nun sızdırılan görüntüleri çok ses getirdi

Dijital Chat İstasyonu’nun temmuz ayında paylaştığı Xiaomi 14 serisi şemaları, teknoloji severler arasında büyük bir merak uyandırmıştı. Şimdi ise TechGoing’in sunduğu Xiaomi 14 Pro kılıf görselleriyle bu telefonun tasarımına dair daha net bilgilere sahip olduk.

Yeni Xiaomi 14 Pro tasarımı, Xiaomi 13 Pro‘nun bir evrimini yansıtıyor. Xiaomi 14 Pro’nun dört tarafı kavisli bir ekrana sahip olabileceği söylentileri dolaşıyor. Ancak sızdırılan kılıf görselleri bu ekranın tasarımını tam olarak ortaya koymuyor. Cihazın üst çerçevesinde bir kulaklık hoparlörü ve hoparlör çıkışı bulunuyor. Cihazın üst kenarında ise bir hoparlör, IR gönderici ve gürültü engelleme mikrofonu gibi ek bileşenler için çıkışlar yer alıyor. Cihazın altında ise bir hoparlör ızgarası, ana mikrofon ve USB-C portu bulunuyor. SIM kart yuvası görsellerde görünmese de muhtemelen alt tarafta konumlandırılmıştır.

Xiaomi 14 Pro’nun sızdırılan görüntüleri çok ses getirdi

Cihazın sol kenarında herhangi bir tuş bulunmuyor. Ancak sağ kenarda ses ve güç düğmeleri yer alıyor. Sağ kenarın alt kısmında ise pogo pin’e benzeyen bir konektör bulunuyor ancak bu konektörün ne amaçla kullanıldığına dair henüz net bir bilgi yok. Bazı raporlar, cihazın titanyum alaşımlı bir çerçeveye sahip olabileceğini öne sürüyor.

Xiaomi 14 Pro‘nun arka tasarımı, Xiaomi 13 Pro’nun tasarımını andırıyor. Üç kamera ve bir LED flaşın bulunduğu kare bir kamera adasını koruyor. İlginç bir şekilde kılıf görsellerindeki en üst sağ modül, bir LED flaşı ve Leica logosunu barındırabilir. Bu, Xiaomi 13 Pro’da LED flaşın ve Leica logosunun alt sağ modülde yer aldığına bir değişiklik.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx