KYK yurt ücreti ne kadar, belli oldu mu?

Üniversite öğrenimi için farklı bir şehre gidenlerin tercihi olan KYK yurtlarında konaklamak isteyen öğrenciler ücret bilgisi almak istiyor. Başvuruların başlamasıyla birlikte belli olması beklenen KYK yurt ücretinin bu yıl yüzde 30-35 oranında zamlanması bekleniyor.

KYK YURT ÜCRETİ NE KADAR?

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı olan KYK yurtları için ücretler henüz açıklanmadı. KYK yurt ücretleri geçtiğimiz yıl 250 ile 450 lira arasında değişiyordu.

KYK yurt ücretinin bu yıl 345 lira ile 750 lira arasında değişmesi bekleniyor.

KYK YURT BAŞVURULARI NE ZAMAN?

KYK yurt başvuruları için tarihler henüz belli olmadı ancak geçtiğimiz üniversite kayıtlarının devam ettiği dönemde 24 Ağustos 2022 günü başlamıştı. Bu yıl da yine Ağustos ayının son haftası içerisinde KYK yurt başvurusunun başlaması bekleniyor.

KYK YURT BAŞVURUSU E-DEVLET’TE OLACAK

Yeni eğitim öğrenim yılı öncesinde yurt sorunun çözüme kavuşturmak isteyen öğrenciler KYK yurt başvurusunu e-Devlet üzerinden gerçekleştirebilecek.

Üniversite kayıt tarihinden sonra kayıt yaptıracak olan ek kontenjan, yatay dikey geçiş, özel yetenek, lisansüstü, yurt içi, yurt dışı değişim programı öğrencileri ve kendi imkanları ile Türkiye’de eğitim görmek için gelen uluslararası öğrencilere ait yurt başvuruları ise ilerleyen tarihlerde alınacak.

KYK YURT BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

– e Devlet Kapısı’na T.C. kimlik numaranız ve şifreniz ile giriş yapın.

– Sağ üst kısımdaki arama çubuğuna “Yurt Başvurusu” yazın. (Direkt linki aşağıda bulabilirsiniz.)

– Açılan ekranda yurt başvurunuzu görüntüleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx