Karşı saldırıya geçen İsrail, Hamas’ı havadan vurmaya başladı

İsrail‘e yönelik Aksa Tufanı operasyonu başlatan Hamas‘ın silahlı kanadı, sabah saatlerinde İsrail‘e 5 bin roket ve havan fırlattı. Daha sonra İsrail topraklarına giren Hamas güçleri, çok sayıda kişiyi öldürürken, İsrail askerlerini de rehin aldı. Hamas’ın operasyonu sonrası karşı saldırıya geçen İsrail, Demirden Kılıçlar operasyonu başlattı. Okulları da tatil eden İsrail, hava harekatıyla Hamas’ı havadan vuruyor.

GAZZE ŞERİDİ’NDEN DUMANLAR YÜKSELİYOR

İsrail ordusu onlarca savaş uçağıyla abluka altındaki Gazze Şeridi’ne saldırı başlattı. Hava saldırıları sonucu Gazze kentinin farklı bölgelerinden patlama sesleri ve dumanlar yükseldi.

YEDEK ASKER SEFERBERLİĞİ BAŞLATILDI

İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) Sözcüsü Tuğamiral Daniel Hagari, Hamas’ın başlattığı ‘Aksa Tufanı’ operasyonuna karşılık başlatılan ‘Demirden Kılıçlar’ operasyonu hakkında bilgi vererek saldırı görüntüleri paylaştı. IDF Sözcüsü Hagari açıklamasında, “Şu anda IDF, güneyi ve Gazze Şeridi’ni çevreleyen toplulukları çeşitli operasyonel güçlerle takviye ediyor. Operasyonel komutanlar, her bir bölgedeki çatışmaları yönetmek üzere bölgeye ulaşıyor. Buna paralel olarak tüm IDF birimleri için geniş çaplı bir yedek asker seferberliği başlattık” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx