Alaatin Köseler kimdir?

1960 yılında Paşabahçe’de doğan Alaattin Köseler, eğitim hayatına Paşabahçe İlkokulu’nda başladı ve Beykoz Ziya Ünsel Ortaokulu’nu tamamladı. Ardından, 1978’de Paşabahçe Ferit İnal Lisesi’nden başarıyla mezun olan Köseler, 1983 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ni tamamladı.

Hayatı boyunca sporla ilgilenen Köseler, Beykoz Spor Kulübü’nün Basketbol şubesinde on iki sene boyunca Yıldız, Genç ve A Takım kategorilerinde basketbol oynadı. Mimar olarak çeşitli inşaat firmalarında proje müdürü ve şantiye şefi olarak görev yaptı. Daha sonra kendi mimarlık ofisini kurarak önemli projelere imza attı, Bahçeşehir Ticaret Merkezi gibi büyük projelerde yer aldı.

1999 Yerel Seçimleri’nde Beykoz Belediye Başkanı olan Köseler, döneminin en büyük ve modern Hayvan Barınağı’nı faaliyete geçirdi. 2004 yılında depreme karşı başlattığı çalışmalar, Bakırköy Belediyesi tarafından kullanılarak Afet Karar Destek Modelleri oluşturulmasına öncülük etti. Bu projeler, 2 kez E-TR olmak üzere birçok ödül aldı. Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) üyesi olan Köseler, evli ve bir çocuk babasıdır.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx