Zafer Partisi vilayet lideri tabire çağrıldı: ‘Biz Escobar dedik, siz kimi anladınız?’

İstanbul Fatih’te, cadde üzerinde yer alan iki bina ortasına Zafer Partisi İlçe Başkanlığı tarafından “Yerli ve ulusal Escobar” tabirlerinin yer aldığı bir pankart asılmış, polis müdahalesiyle pankart indirilerek Zafer Partisi İlçe Lideri gözaltına alınmıştı.

Dün akşam saatlerinde de Zafer Partisi İstanbul Vilayet Lideri Mustafa Can’ın söze çağrıldığı öğrenildi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, “Yerli ve Ulusal Escobar pankartı üzerine Süleyman Soylu’nun talimatıyla Zafer Partisi Vilayet Liderimiz Mustafa Can söz vermek üzere Sirkeci Polis Merkezi’ne gitti. Zafer Partililer Polis Merkezi önünde Vilayet Liderimizi bekliyor” tabirlerini kullanmıştı.

“YÜKSELEN BİR PARTİMİZ VAR”

İfadesinin akabinde polis merkezi önünde açıklamalarda bulunan Kapan, “Asılmış olan bir pankarttan ötürü yüzlerce arkadaşım ile birlikte buradaydım. Benim de şahit olarak bilgimi aldılar. Şiddetli bir sürece giriyoruz. Bunu görüyoruz. Kolay bir pankart yüzünden yüzlerce insanı buralarda saatlerdir bekletiyorlar. Güç bir periyoda giriyoruz. Yükselen bir partimiz var. Bunlarla daima karışılacağız ben eminim zafer inananların olacak. Genel lider yardımcılarına, buradaki ilçe teşkilat liderine, vilayet lider yardımcıma, bu saatte beni yalnız bırakmadıkları için çok teşekkür ederim” dedi.

“BİZ ESCOBAR DEDİK SİZ KİMİ ANLADINIZ?”

Twitter’dan açıklamalarda bulunan Özdağ ise, “Sarhoş Kremlin’in önünde ‘kahrolsun diktatör’ diye bağırıyormuş. Polis adamı Stalin’e götürmüş. Stalin ‘yoldaş ne demek istedin’ diye sormuş. Adam ‘Ben Hitler’i kastediyordum’ deyince Stalin polise dönüp ‘yoldaş, pekala sen ne demek istedin?’ Biz Escobar dedik, siz kimi anladınız?” sözlerini kullandı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.