Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı: Tayyip Bey’e seçim kazandırmak zorunda değiliz

Yeniden Refah Partisi‘nin Cumhur İttifakı‘na katılma teklifi reddederek seçime kendi listeleriyle gireceğini ve Cumhurbaşkanı adayı olarak Genel Başkan Fatih Erbakan‘ı göstereceğini duyurması siyasetin gündem konusu olmayı sürdürüyor.

HaberTürk yazarı Nagehan Alçı, bu gelişme üzerine Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Aydal’la görüşmesini köşesine taşıdı. Alçı, Yeniden Refah Partisi’nin Cumhur İttifakı’na destek vermeyeceğini açıklamasını sorduğu Aydal’ın “Biz aslında anlaşmaya varılacağı kanaatinde idik. Hava o yöndeydi. Fakat dün gece (pazar) bazı bilgiler geldi. Ben de bunun üzerine Sayın Başkan’ı aradım, toplantıda dediler, ulaşamadım. Kiminle toplantıda olduğunu da öğrenemedim ama o toplantıdan sonra iş değişti zannediyorum” ifadelerine yer verdi.

Alçı’nın aktardığına göre Aydal, “Biz zaten geçici işbirliği demiştik, illa Tayyip Bey’e seçim kazandırmak zorunda değiliz, biz güçlü bir partiyiz, ideallerimiz, amaçlarımız var. Zannediyorum onlar bizi yüzde 1,5-2’lik bir parti olarak görüp 3-5 milletvekilliği teklif etmiş olabilirler halbuki Sayın Erbakan’a 2018 seçimlerine giderken Spor Bakanlığı ve 2 milletvekili koltuğu teklif etmişlerdi onu da kabul etmemişti” dedi.

AKP’nin Yeniden Refah Partisi’nin logosuyla seçime girmesini istemediğini kaydeden Aydal “halbuki biz başından beri girersek parti olarak ismimizle logomuzla gireriz dedik. Bakın biz eleştirilerimizden, düşüncelerimizden feragat etmeyecektik, gelin yanlışları beraber düzeltelim diyecektik” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir