Valerien Ismael, yeni oyun sistemine geçiyor

Beşiktaş’ta geride kalan dönemin son kısmında gelen Valerien Ismael’in ülkeyi ve kadrosu tanımasına karşın hazırlık kampında oynanan futbol, büyük hayal kırıklığı yaşattı.

Siyah-beyazlıların savunmada yaşadığı düşünceler ve atakta Wout Weghorst üzere bir silahın tesirli kullanılamaması üzerine yeni bir karar alındı.

Valerien Ismael, “3-4-3 sistemi ile 150 maça çıktım. Kıymetli rakiplere karşı oynadım ve başarılı oldum. Beşiktaş’ta da bu sistemle başarılı olacağız.” demesine karşın, taktik dizilişte değişikliğe gitme kararı aldı.

Tepkiler üzerine sistemi değiştirdi

Özellikle Deportivo Alaves maçının akabinde Valerien Ismael’e yönelik reaksiyonlar ve Şenol Güneş seslerinin akabinde, Fransız teknik adam grubun durumunu gözden geçirdi ve 4-3-3 sistemine geçme kararı aldı.

Beşiktaş’ta sportif yönetici Ceyhun Yararı ve lider Ahmet Işık Çebi ile görüşen Valerien Ismael, cumartesi günü oynayacakları Sampdoria maçında 4-3-3 sitemini deneyeceğini bildirdi.

Siyah-beyazlı grupta lider Ahmet Işık Çebi ve Ceyhun Yararı, Valerien Ismael’e istediğini yapabileceğini, kendisine güvendiklerini iletti.

Gelecek hafta transfer sürat kazanacak

Öte yandan Beşiktaş’ta sistem toplantısında takıma yapılacak yeni transferlerin de konuşulduğu ortaya çıktı. Valerien Ismael’in Sampdoria maçının akabinde yeni taleplerini idareye bildireceği ve Beşiktaş’ta gelecek hafta başıyla transferin sürat kazanacağı öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.