TOBB Lideri: Kredilerde olağanlaşma başladı

Firmaların bankalardan talep ettikleri kredileri alamadıklarından, alabilenlerin de çok yüksek faiz oranlarıyla karşılaştıklarından yakınan Hisarcıklıoğlu, kamu bankalarında bir rahatlama başladığını söyledi.

Hisarcıklıoğlu, Kırklareli Ticaret Borsası Soğuk Hava Deposu açılışında yaptığı konuşmada, finansman problemine ait yeni açıklamalarda bulundu.

Üç gün evvel banka temsilcileriyle bir ortaya geldiklerini anlatan Hisarcıklıoğlu, “Üç gündür gördüğümüz bir şey var, kamu bankalarında bir rahatlama başladığı, bütün Türkiye’de bana dönüşler başladı. ‘Kamu bankalarının Haziran 25’ten sonra kredi kullanımında çıkarttığı zorluk artık olağanlaşmaya geldi başkanım’ diyorlar. Öteki taraftan artık özel bankalarla da ilgili problemlerimiz var. Onların faiz limitlerinin yüksekliği ile ilgili büyük bir rahatsızlığımız var. İnşallah ülkemizi hak ettiği yere getireceğiz.” tabirlerini kullandı.

Konuşmaların akabinde Hisarcıklıoğlu ile Kırklareli Valisi Birol Ekici, CHP Kırklareli Milletvekili Türabi Kayan, Borsa Lideri Turhan Altıntel, soğuk hava deposunun açılışını gerçekleştirdi.

Hisarcıklıoğlu, daha sonra Kırklareli Ticaret ve Sanayi Odası Facebook İstasyonu açılışı ile yeni hizmet binası temel atma merasiminde, dünyada toplumsal platformları en çok kullanan ülkeler ortasında Türkiye’nin de olduğuna değindi.

Gençlerin Facebook istasyonundan en üst seviyede yararlanmasını isteyen Hisarcıklıoğlu, bu hizmetlerin kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.