Süleyman Soylu, POLSAN’dan emeklilikle ilgili ikramiyeyi açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Polis Sandığı (POLSAN) üzerinden emeklilikle ilgili değerli açıklamalar yaptı.

Soylu, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada, POLSAN’dan emekliliğe dair detayları paylaştı.

30 yılın sonunda alınacak emekli ikramiyesi

Bakan Soylu, 2022 yılında sandığa üye olacak bir polisin, enflasyondan arındırılmış bir biçimde 30 yılın sonunda 850 bin TL ile 1 milyon TL ortasında emekli ikramiyesi alacağını söyledi.

“Hepimiz çok büyük emek sarf ettik”

Sandığa üye olmayan polislere seslenen Soylu, “Çalışma arkadaşlarım bilir, bu kıssanın başarılı olması için hepimiz çok büyük emek sarf ettik, samimiyet ve dürüstlükle çalıştık, sonunda bu başarıyı elde ettik.

Polislere davet: Emekliliğinize sahip çıkın

POLSAN artık güçlü, POLSAN artık gelecek vadediyor. Bu gelecekten yoksun olmayın. Sandığınıza ve emekliliğinize sahip çıkın.” dedi.

İçişleri Bakanı Soylu, açıklamasının öbür kısmında şunları kaydetti:

“Özvarlıkları 5 milyar lirayı aştı”

“Kıymetli polis arkadaşlarım; Sizlere polislerin sahibi olduğu ve FETÖ terör örgütü tarafından ‘ekonomik ömrü 2035 yılına kadar ulaşamayacak formda içi boşaltılan’ Polis Sandığı’nın (POLSAN) son beş yılda, özverili bir idareyle elde ettiği inanılmaz muvaffakiyetini ve ekonomik ömrünün sonsuza ulaşmasının öyküsünü anlatacağım.

Üye olmayan polis kardeşlerimi de Polis Sandığı’na davet edeceğim. Polis Sandığı’nın özvarlıkları son 5 yılda 1.4 milyar liradan 3.7 milyar liraya yükselerek, yaklaşık 3 kat artış gösterdi. Bugün ise özvarlıkları 5 milyar lirayı aşmıştır.

“45 binlerden 109 bine çıktı”

FETÖ’nün kirli elini uzattığı periyotlarda yeterli yönetilemediği ve istismar edildiği için daima düşen ortak sayısı, yapılan yasal düzenlemenin ve olumlu sonuçların da tesiriyle 45 binlerden 109 bine çıktı.

Polis Sandığı’nın sahibi olduğu Ankara Sigorta, öncesinde hiç bir yıl teknik kâra ulaşamamıştı. 2018 yılında Ankara Sigorta’nın tamamına verilen satın alma teklifi, uzun vadeli 125 milyon liraydı. 2018 yılında teknik kâra geçti ve 4 yılda toplam satış teklifi kadar kâr etti.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.