Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol’u vefatla tehdit ettiği ileri sürülen kuşkulu hür: Durmak yok yola devam

Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol’un ofisinin önüne dana lisanı bırakılması olayının şüphelisi ve toplumsal medyada mevt tehditleri savuran M.Y. hür bırakıldı. Özgür bırakılmasının akabinde “Durmak yok, yola devam” paylaşımında bulundu. Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, “Cezasızlık suça teşviktir. Olacaklar özgür bırakanların sorumluluğundadır” diye reaksiyon gösterdi.

Enfeksiyon hastalıkları uzmanı Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol, ofisinin bulunduğu binaya ‘dana dili’ bırakıldığını açıklamış, hakkında cinayet teşebbüsü planlandığı tarafında argümanlarda bulunmuştu.

Kendini toplumsal medya hesabında “avcı” diye tanımlayan ve silahlı pozlar veren şüphelinin, yapılan teknik takibin akabinde Prof. Dr. Esin Şenol’un ofisinin olduğu binaya kadar geldiği, o anları “Av oyunu” diyerek toplumsal medyada paylaştığı tespit edildi.

Cinayet planladığı argüman edilen şüphelinin, Prof. Dr. Esin Şenol’un o saatlerde orada bulunmamasından ötürü planını gerçekleştiremediği öne sürüldü.

“SERBEST KALDI, ‘DURMAK YOK YOLA DEVAM’ DEDİ”

Sosyal medyada kuşkulu iletileri bulunan ve Esin Davutoğlu Şenol’un ofisinin önüne gittiği belirlenen M.Y’nin özgür bırakıldığı ortaya çıktı.

Hakkında inceleme başlatılan ve Eskişehir Adliyesi’nde söz veren M.Y.’nin toplumsal medya paylaşımında, “Hakkımda çıkan ‘gözaltına alındı, her yerde aranıyor’ haberleri asılsızdır. Bugün Eskişehir adliyesine davet edilmem üzerine icabet ederek gittim gereğini yaptık ve kaldığımız yerden daha güçlü bir formda durmak yok yola devam” sözlerini kullandı.

ŞENOL: OLACAKLAR HÜR BIRAKANLARIN SORUMLULUĞUNDADIR

Gelişmelerin akabinde Esin Davutoğlu Şenol, “Cezasızlık suça teşviktir. Olacaklar özgür bırakanların sorumluluğundadır…İnsanların hayatına mal oluyorsunuz Fikrini sevmediğiniz insanlara şiddete azmettirip, cinayet kurgularını alkışlıyorsunuz. Canileri alkışlıyorsunuz” sözlerini kullandı.

“İLK KİŞİ ANKARA’DA ÖLMÜŞ OLACAK İKİNCİSİ İSTANBUL’DA” YAZMIŞTI

Şüpheli M.Y.’nin 28 ve 29 Temmuz 2022 tarihlerinde yaptığı paylaşımlarında, “Geldim dairenin kapısı açık bekliyorum, buralarda ya da konutun orada olacağım…Oyunda birinci iki kişi Ankara’da ölmüş olacak. Oyunun ikinci kısmı İstanbul’da olacak. Adım adım, saat saat, bu oyun çok eğlenceli olacak…” üzere sözler kullandığı, kendisini “Avcı” olarak tanıtıp, “Av oyunu”, “Şehirde av”, “Kanlı şölen” üzere etiketlere yer verdiği görülmüştü.

Bir paylaşımında Esin Davutoğlu Şenol’a da benzeyen fotoğrafın ortalarında bulunduğu 3 fotoğraf paylaştığı görülen şüphelinin, bu paylaşımıyla cinayeti planlandığı bireyleri ilan ettiği öne sürülmüştü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.