PKK elebaşından itiraf: ABD ve Rusya bizi yalnız bıraktı

MİT’in Suriye’nin kuzeyinde gerçekleştirdiği nokta operasyonlarla terör örgütü PKK’nın kıymetli isimlerinin etkisiz hale getirilmesine PKK’dan üst seviyede itiraf geldi. Terör örgütünün Suriye ayağını oluşturan PYD’nin zirve isimlerinden olan ve Türkiye’de 10 milyonluk kırmızı listede aranan Salih Müslim, “Maalesef SİHA, İHA ve Drone’lara karşı yalnız bırakıldık. Ne ABD, ne de Rusya bizim için Türkiye’yi karşısına almaz” dedi.

Terör örgütü PKK’nın Suriye kolu PYD elebaşlarından Salih Müslim, MİT’in Suriye’de gerçekleştirdiği operasyonlarla ilgili terör örgütünün yayın organlarına itiraf üzere açıklamalarda bulundu.

Hava harekatlarıyla çok sayıda örgüt yöneticisinin öldürüldüğünü anlatan Müslim’in itirafları şöyle:

“Türkiye’nin hava akınları artarak devam ediyor. Bu hakikati görmek lazım. ABD, Rusya ve başka birtakım ülkeler açıklamalar yaparak yalnızca kınıyor ve telaşlarını lisana getiriyorlar. Türkiye bu açıklamaları dikkate almıyor.

Ne Amerika, ne de Rusya bizim için Türkiye’yi karşısına almaz. Kendi çıkarlarını düşünüyorlar. Uluslar ortası güçler Türkiye’nin Suriye’ye yönelik taarruzlarına karşı birtakım açıklamalar yapmış olsa da, Türkiye bunu dinlemiyor.

Bu SİHA’lara, Drone’lara karşı bir tahlil üretmek zorundayız. Kendimizi korumak ve tedbirlimizi almak zorundayız. Her gün kayıplar veriyoruz.”

 “SURİYELİLER GERİ GELMESİN KARŞI ÇIKACAĞIZ”

1 milyon Suriyeli mültecinin ülkelerine geri gönderilmesine de karşı çıkan terörist elebaşı Salih Müslim,

“Türkiye demografiyi değiştirmek istiyor. Buralar Türkiye işgali altındayken kimse geri dönemez, buralarda şu anda insanların can güvenlikleri yok, geri gelmesinler.

Briket konutlarla kamp ve köy oluşturmaya çalışıyorlar, bunların parasını da Kuveyt, Katar, Körfez ülkelerindeki İhvan-ı Müslim’e ilişkin kurumlardan alıyorlar.

Afrin ve etrafına Türkiye’deki sığınmacıları yerleştirip buradaki demografiyi değiştirmek istiyorlar. Hava ve kara harekâtlarıyla Suriye’yi yangın yerine çevirdiler.

Mültecilerin geri gönderilmesine karşıyız, direneceğiz, kimse geri gelmesin. Bütün imkânlarımızla bu plana karşı direnmemiz yasaldır. Bunu da yapacağız” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.