Kuran kursunda skandal imgeler: Gözaltına alındı

Şanlıurfa’nın Eyyubiye ilçesine bağlı Hayati Harrani Mahallesi’nde bulunan ve Kuran kursu olarak faaliyet gösteren bir yerde, çocuklara şiddet uygulandığına dair toplumsal medyada paylaşılan manzaralar büyük reaksiyon çekti.

 

Manzaralarda, kursta vazifeli A.T isimli kişinin bir çocuğa bağırıp eline ve yüzüne sopayla peş peşe vurduğu görülüyor. Çocuk, A.T’den aldığı sopa darbeleriyle acı içinde ağlarken öteki çocukların da şiddete maruz kaldığı görülüyor.

Olayın toplumsal medyada paylaşılması ve reaksiyonların çığ üzere büyümesinin akabinde polis harekete geçti. Çocuk Şube takımları A.T’yi gözaltına alındı.

MÜFTÜLÜK: HABERİMİZ YOKTU

Skandal olaya dair Cumhuriyet‘e konuşan Eyyubiye Müftülüğü İşçi Şefi Yusuf Denizhan, imajları asla tasvip etmediklerini belirtirken, olayı öğrenir öğrenmez müdahil olduklarını ve müftülük görevlilerini kursa yolladıklarını söyledi.

Manzaralar üzerine soruşturma başlatıldığını belirten Denizhan, kursun Diyanet’e bağlı olmadığını, bölgede kuruma bağlı kız ve erkek Kuran kurslarının aslında var olduğunu tabir etti.

Denizhan, sözkonusu kursun varlığından da düne kadar haberlerinin olmadığını ileri sürdü. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.