Konyaspor’da Avrupa mesaisi erken başladı

Konyaspor Lideri Fatih Özgökçen, transfer çalışmalarına başladıklarını belirterek, ”Maksimum yarar, asgarî harcama unsuruyla hareket ediyoruz.” dedi.

Özgökçen, düzenlediği basın toplantısında, vazifeye geldiklerinden bu yana kurumsallığa değer verdiklerini tabir etti.

Ekonomik açıdan kulübü zedelemeyecek ve ekip oyununu oynayabilecek sportmenlerin transferlerini gerçekleştirdiklerini anlatan Özgökçen, “Takımdaki ahengi gördükten sonra kendimize bir amaç belirledik. Birinci 10 maksadını aslında daha lig başlamadan güncellemiştik. Bu periyotlarda güç anlar yaşadık, üzücü hadiseler oldu. Ahmet Çalık kardeşimizin vefatı hem bizi hem futbolcu kardeşlerimizi hem de ülkemizi yasa boğdu. İdare heyeti üyesi arkadaşımız Fatih Korkmaz’ı kaybettik. O da çok kıymetli kayıptı.” diye konuştu.

“Konyaspor, ligi tarihindeki en yüksek puanla bitirdi”

Sezonu Konyaspor’un 3. bitirdiğini anımsatan Özgökçen, şunları kaydetti:

“Konyaspor, ligi tarihindeki en yüksek puanla bitirdi. Üçüncülük bu devir için bir muvaffakiyet olabilir. Bu kent daima en üstü hak ediyor. Hasebiyle da kesinlikle şampiyon olacaktır. 5 yıl orta verdiğimiz Avrupa maceramıza başlıyoruz, değerli bir tecrübe olacak. Bunu için hazırlıklarımıza başladık. Dönemin erken başlaması, Dünya Kupası ve Avrupa maçları nedeniyle transferlerin çok erken bitirilmesi gerektiğini düşündük ve scout takımımız ligin birinci yarısından sonra yurt dışında tespitlere başladı. Transfere 5 oyuncuyla başladık. Bu daha bu devam edecek. Konyaspor’un 1 lirasını heba etmemek lazım. Bu siyasetten da hiçbir halde taviz vermiyoruz. Azamî yarar, asgarî harcama prensibiyle hareket ediyoruz. Aldığımız 5 futbolcudan 4’ünü bonservis ödemeden aldık. Yalnızca Robert Muric’e bonservis ödeyerek transferleri gerçekleştirdik.”

Özgökçen, kombine bilet fiyatlarının geçen dönemle tıpkı kalacağını da kelamlarına ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.