Kılıçdaroğlu sayesinde elektriğim açıldı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün elektriği kesik olan Güllü Demir’in Ankara’nın Keçiören ilçesindeki evini ziyaret etmişti. Kılıçdaroğlu’nun ziyaretinin ardından bugün Keçiören Kaymakamlığı yaptığı yazılı açıklamada, Demir’in evinin elektriğinin dört aydır kesik olmadığını iddia ederek, şunları belirtti:

“Dört aydır elektriği kesik olduğu iddia edilen konutta ikamet eden vatandaşa ilişkin basın açıklaması. İlçemizde ikamet eden Güllü K. isimli vatandaşımızla ilgili olarak yapılan araştırmada; vatandaşımızın ikametgahının elektriğinin iddia edildiği şekliyle 4 aydır kesik olmadığı, borcu nedeniyle dağıtıcı şirket tarafından 31.03.2022 tarihinde elektriğin kesildiği, beş gün sonra 05.04.2022 tarihinde ödemenin yapılması üzerine elektriğinin açıldığı, vatandaşımıza 2021 yılında 2 kez yaptığı pandemi yardımı başvurusu ile ilgili olarak 2 kez pandemi desteği yapıldığı, 2022 Şubat ayında doğalgaz yardımı başvurusu neticesinde de 381 TL destek sağlandığı, ailenin, bugüne kadar pandemi ve doğalgaz yardımı dışında Kaymakamlığımıza herhangi bir başvurusu olmadığı anlaşılmış olup, ihtiyaç sahibi bütün vatandaşlarımıza başvuru yapmaları halinde kira, gıda, fatura, giyim, eğitim, barınma gibi temel ihtiyaçlar başta olmak üzere her türlü destek sağlanmaktadır.”

Kılıçdaroğlu: Allah’a yemin olsun ki hepsini ziyaret ederim

Kaymakamlığın açıklamasının ardından Kılıçdaroğlu, Demir’in video mesajını sosyal medya hesabından şu notla paylaştı:

“Beşli çetenin bakanı önce ‘evimin elektriği kesik değilmiş’ algısına girişti, sonra bu operasyon ortaya çıktı. Saraya çağrımdır! Karanlıktaki yoksulların elektriğini ziyaretimle açacaksanız; Allah’a yemin olsun ki hepsini ziyaret ederim… Ödeyin yoksulun faturalarını utanmazlar!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.