Kadir Şeker’in avukatından ‘sosyal medya’ açıklaması: Prestij etmeyin

Konya’da dün tutuklu bulunduğu cezaevinden tahliye olan Kadir Şeker’in avukatı Emrah Daylan, ”Kadir, şu an sıhhat durumu güzel, ailesiyle birlikte. Bugüne kadar kendisine güvenip dayanak olan Türk milletine teşekkür ediyor. Ayrıyeten Kadir Şeker’in hiçbir toplumsal medya hesabı yok. Müvekkilim ismine açılmış olan hesapların tamamı uydurma hesaplar” dedi.

Avukatı Emrah Daylan, Kadir Şeker’in ailesiyle birlikte olduğunu belirterek, ”Kadir, şu an sıhhat durumu düzgün, ailesiyle birlikte. Bugüne kadar kendisine güvenip dayanak olan Türk milletine teşekkür ediyor” dedi. Daylan, toplumsal medyada Kadir Şeker ismine açılan hesaplarında uydurma olduğunu tabir ederek, ”Müvekkilim Kadir Şeker’e ilişkin hiçbir Twitter ya da toplumsal medya hesabı yoktur. Müvekkilim ismine açılmış olan hesapların tamamı geçersiz hesaplar olup, muhakkak prestij edilmemesi başta sayın basınımız olmak üzere milletimizden istirham ederim. Müvekkilimiz hala cep telefonunu dahi açmamış olup, bağlantısı dahi yüz yüze ya da ailesi üzerinden kurmaktayız” diye konuştu.

Konya’da, 5 Şubat 2020’de Ayşe Dırla’ya (35) şiddet uygulayan Özgür Duran’ı (32) öldürdüğü gerekçesiyle 12,5 yıl mahpus cezası verilen ve kararı Yargıtay tarafından bozulan Kadir Şeker (22), 5 Temmuz günü tekrar yargılandığı davada cezasının 10 yıl 10 aya düşürülüp, tutukluluk halinin devamına hükmedilmesine avukatları itirazda bulundu. İtiraz bir üst mahkeme olarak kabul edilen 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nce kabul edildi.

Mahkeme, Kadir Şeker’in, 2 yıl 5 ay 1 gün tutuklu bulunduğu süreyi göz önüne alarak, Ceza İnfaz Kanunu’na nazaran Açık Cezaevi’ne geçme müddetini doldurduğunu ve Açık Cezaevi’nde bulunan mahkumların de Covid-19 salgını nedeniyle 31 Temmuz 2022 tarihine kadar müsaadeli olduğunu belirterek tahliyesine karar verdi. Yurt dışına çıkış yasağı konulan Kadir Şeker, dün akşam saatlerinde bulunduğu Akşehir Açık Cezaevi’nden tahliye oldu. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.