İtalya’nın Pantelleria adasında orman yangını çıktı

Akdeniz’de İtalya’nın Sicilya adası ile Tunus ortasındaki kısımda kalan Pantelleria adası, öğlenden sonra çıkan yangınla gayret ediyor.

İtalyan basınında yer alan haberlerde, adanın kuzeyindeki Gadir ve Kamma isimli yerleşim yerleri etrafındaki makilik alanlarda çıkan iki yangının, sıcak hava rüzgarın tesiriyle süratle geniş alana yayıldığı belirtildi.

Yangında şu ana kadar yüzlerce hektar makilik alanın yandığı tabir edilirken, itfaiye takımlarının yangını söndürmek için aralıksız çalıştığı aktarıldı.

Adada günün batması ve karanlığın çökmesi sebebiyle yangın söndürme uçaklarının havadan müdahale edemediği, karadan yapılan müdahalenin de arazi şartlarının sert olması ve az sayıda itfaiye eri olması sebebiyle zahmetle ilerlediği kaydedildi.

Yangın bölgesine yakın kimi tatilcilerin bölgeden tahliye edildikleri ve turistlerin de adadan kaçmaya çalıştığı belirtildi.

Ünlü simaların tatil yaptığı ada olarak bilinen Pantelleria’da eski İtalyan ulusal futbolcu Marco Tardelli ve ünlü modacı Giorgio Armani’nin konutu başta olmak üzere kimi ünlülerin konutlarının boşaltıldığı bildirildi. Alevlerin, Armani’nin yazlığına çok yaklaştığı ve bu sırada birkaç konuğunu ağırlayan ünlü modacının da konutunu terk etmek zorunda kaldığı basına yansıdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.