Haftaya Türklerin Aldığı Altcoin İçin Kritik: İşte Olacaklar!

Altcoin boğaları, 15 Mart’ta merakla beklenen cross-chain güvenlik yükseltmesini tamamlayacak favori bir projeyi yakından izliyor.

15 Mart’a dikkat, bu altcoin projeleri beklenen yükseltmeye geçiyor

Türk yatırımcılar arasında popüler olan Cosmos (ATOM), cross chain güvenlik dahil ve muhtemelen “gerçek verim döngüsü” başlatan v9-Lambda yükseltmesini onayladı. Comos yönetimi, Blockchain’e “çoğaltılmış güvenlik (RS)” eklemek için yapılan oylamayı %99,99 lehte oyla kabul etti. Merakla beklenen yükseltme, v9-Lamba yükseltmesiyle birlikte 15 Mart 2023’te yayına girecek.

Çoğaltılmış güvenlik (RS), Cosmos’un Cross Chain Güvenlik (ICS) özelliğinin ilk sürümüdür ve Cosmos ekosistemindeki Blockchain’lerin gelişmiş güvenlik için doğrulama kaynaklarını paylaşmasına izin verir. Yaklaşan güncellemede yalnızca Cosmos yönetimi tarafından onaylanan protokoller etkilenecek…

https://twitter.com/cosmoshub/status/1634243144274329641

Neutron, PolymerDAO, Duality, Stride, Simply Staking, FairBlock ve Comdex dahil olmak üzere sekiz tüketici chain seçim için potansiyel adaylar arasında. Yükseltme bu projelerin tamamen ağ ekonomisinin büyümesine odaklanmasına olanak tanıyor.

Cosmos’un cross-chain güvenliği, gerçek verim döngüsü başlatabilir

Çoğaltılmış güvenlik (RS) özelliği, tüketici Blockchain’lerin ücretlerinin %25’e varan kısmını Cosmos Hub hisse sahiplerine dağıtacak. Protokoller ayrıca token enflasyonunun ve gelir akışlarının bir kısmını Cosmos’a tahsis edebilir.

Cosmos Hub’ın validatörleri %51 saldırılarına ve çifte harcamaya (double-spending) karşı güvenilir güvenlik sağladığından, ICS uygulaması tüketici Blockchain’lerin tamamen ağ ekonomisinin büyümesine odaklanmasına olanak tanır. Bu da ATOM hissedarlarına ek getiri sağlayacak ve tüketici chain’lerin büyüme için optimizasyon yapmasına olanak tanıyacak.

Enflasyona göre ayarlandıktan sonra ATOM için staking ödülü, yıllık %24,37 getiri ile %6,82’dir. Ek tüketici chain getirileri, ATOM sahiplerinin yıllık getirisini iyileştirerek daha fazla satın alma ve staking faaliyetini teşvik edecek.

Altcoin boğaları Cosmos ekosistem büyümesini destekliyor

Cosmos ekosisteminin sahip olduğu uygulama chain’lerini hızlandırmak için daha fazla Blockchain Cosmos-SDK ve Tendermint konsensus mekanizmasını kullandığından, son iki yılda önemli ölçüde büyüdü. RS gibi geliştirilmiş cross-cahin özelliklerin uygulanması, Blockchain’lerin Cosmos ekosistemindeki likiditeden faydalanmasını sağlıyor.

Circle’ın yerel bir USD Coin duyurusu, Cosmos ekosisteminin likiditesini iyileştirmek için muhtemelen güçlü bir katalizör olacak. Yükseltmenin uygulanacağı altcoin projelerinden Neutron’un genel müdürü Avril Dutheil, Agoric’in Inter Stable Token (IST) ve Kujira’nın USK’sı gibi, Cosmos’ta Ethereum tabanlı merkezi olmayan stablecoin’lerin başarısını kopyalamak isteyen birden fazla merkezi olmayan stablecoin projesinden bahsetti.

ATOM fiyatı 15 Mart öncesinde ne durumda?

Teknik açıdan, ATOM fiyatı Haziran 2022’nin dip seviyesi 6 dolara temas ettiğinden beri yükselen bir üçgen formasyonu şekillendiriyor. 14 dolar ve 15 dolar direnç seviyeleri etrafındaki üçgenden bir kırılma, 33 dolara kadar toparlanmaya yol açabilir. Yine de ATH bölgesi olan 46 dolara dokunma şansı hala çok düşük. Bununla birlikte, fiyat şu anda 10 dolar civarında seyreden üçgenin tabanının altına düşerse yükseliş tezi geçersiz olacak.

CryptoQuant verileri, ATOM’un RSI ve Stokastik indikatörlerinin aşırı satım kategorisinde olduğunu gösteriyor ve bu da olası bir trend değişikliğine işaret ediyor. Yükselen bir ATOM tezi makul görünse de, gerçekleşmesi kullanıma ve tüketici chain’lerin ATOM hissedarlarına anlamlı getiri getirip getiremeyeceğine bağlı olacak. Staking konusunda Coinbase’den gelen yeni bir duyuruyu Kriptokoin.com‘un bu yazısında aktardık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir