Ehliyet imtihanına kopya düzeneği ile girmeye çalıştı: Ele geçirilen gereçler şoke etti

Kastamonu’da yapılan Motorlu Taşıtlar Şoför Kursiyer İmtihanına ses ve imaj kaydedici aygıt ile girmeye çalışan S.A.K.A. isimli yabancı asıllı şahıs, polis takımları tarafından yakalandı. Şahısla iş birliği içerisinde olduğu belirlenen 3 kişi ise kaçarak kayıplara karıştı.

YAKALANDILAR

Şahısların yakalanması için Çankırı Emniyeti Kaçakçılık ve Organize Hatalarla Gayret Şube Müdürlüğü grupları inceleme başlattı. Gruplar tarafından yapılan çalışmalar sonucunda S.A.K.A. ile ilişkili oldukları belirlenen H.S., Ö.M., ve E.T. isimli şahıslar, Ankara Akyurt’ta yakalandı.

ELE GEÇİRİLEN GEREÇLER ŞOKE ETTİ

Şahısların yapılan araç, üst aramalarında bin 200 dolar, bin 850 TL nakit para, öbürleri ismine düzenlenmiş imtihan giriş dokümanları, radyo dalgaları kullanılarak kablosuz ortamlarda bilgi alışverişinin yapılmasını sağlayan aparat, el telsizi, manzaralı kamera, çok sayıda sim kart ve kulaklık pili, nüfus cüzdanı, kulak içi mikrofon ve çok sayıda ses ve imaj kaydedici aparatlar ele geçirildi.

Gözaltına alınan 4 şahıs hakkında “6114 sayılı Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi Hizmetleri Hakkındaki Kanuna Muhalefet” hatasından isimli soruşturma başlatıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.