Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan’a gitti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan “TUR” uçağıyla saat 11.00’de Bakü’ye hareket etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ulusal Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanlığı Bağlantı Lideri Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da eşlik etti.

DHA’nın aktardığına nazaran, apronda askeri merasim kıtasını selamlayan Erdoğan’ı, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Güç ve Olağan Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve AK Parti İstanbul Vilayet Lideri Osman Nuri Kabaktepe uğurladı.

AKAR-ALİYEV GÖRÜŞMESİ

Öte yandan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar ve beraberindeki TSK komuta kademesini kabul etti. Erdoğan’ın Azerbaycan ziyareti kapsamında Bakü’de bulunan Bakan Akar, beraberindeki Genelkurmay Lideri Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Musa Avsever, Deniz Kuvvetleri Kumandanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Kumandanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ile Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na geldi.

Akar, Türkiye ve Azerbaycan ortasındaki askeri eğitim iş birliği ile savunma sanayii mevzularındaki gelişmelere ve çalışmalara ait bilgi verdi. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.