Çiğdem Mater’den Altın Koza’ya bildiri: Özgür günlerde, şenliklerde, Adana’da yine buluşmak için sabırsızlanıyorum

Adana Altın Koza Sinema Şenliği Uzun Metraj Sinema Müsabakası sinemalarından Tareq Daoud’un yönettiği ‘Yaban’ ve Çiğdem Sezgin’in yönettiği ‘Suna’ ve sinema grupları izleyici ile buluştu. Seyahat davasında çekmediği bir sinema için 18 yıl mahpus cezası verilen Çiğdem Mater’in üretimcileri ortasında yer aldığı “Yaban” sineması öncesi sinema takımı, Mater’in iletisini okudu.

Evrensel’İn haberine nazaran; Tareq Daoud’un yönettiği ve Amira Casar, Haydar Şişman, Doğanay Ünal ile Khava Israpilova’nın oynadığı bir göç ve bayan öyküsü olan “Yaban” izleyici ile buluştu. Sinema takımı, sinemanın gösterimi öncesi Mater’in şenliğe gönderdiği bildirisi okudu.

‘ÖZGÜR GÜNLERDE, ŞENLİKLERDE, ADANA’DA YİNE BULUŞMAK İÇİN SABIRSIZLANIYORUM’

Mater’in uzun mühlet alkış alan iletisinde, “Çok sevgili Adanalı sinema severler. Bugün çok emek verdiğimiz sinemamız ‘Yaban’ı perdede sizinle birlikte izleyemediğim için çok üzgünüm. Ne hoş ki sinemamızın şahane grubunun en azından bir kısmı sizinle birlikte oradalar. Pek çok sevdiğim Adanalı izleyicilerle birlikte soru karşılığı kaçıracağım ‘Yaban’la birlikte Annelik, kadınlık ve göçmenlik üzerine birlikte düşünüp konuşamayacağımız için çok üzgünüm. Özgür günlerde, şenliklerde, Adana’da yine buluşmak için sabırsızlanıyorum. Bakırköy Bayan Cezaevi’nden sevgilerimle” (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.