Batı Karadeniz’i sel vurdu! Bakan Soylu: Taşkını en az zararla atlatmak için çalışıyoruz

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Bartın’a, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum Kastamonu’ya, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Sinop’a, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık Karabük’e, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci Zonguldak’a gitti.

BAKAN SOYLU’DAN BARTIN’DA AÇIKLAMA

Sel bölgesine gelen Bakan Soylu şu açıklamalarda bulundu: Tüm arkadaşlarımızla birlikte zararın en az olabilmesini için taşkının en az zarar vermesini temin etmek için ciddi bir çalışma ortaya koyuyoruz. Gerekli tedbirler alınmasaydı daha büyük bir felaket olabilirdi. Hükümetimiz bu konuda kararlı, elimizden geleni yapacağız. Hep birlikte bununda üstesinden geleceğimize inanıyoruz.

BAKAN KARAİSMAİLOĞLU SİNOP’TA

Bakan Adil Karaismailoğlu yaptığı açıklamada, “Şu anda yağmur kesildi, şu an için Ayancık’ta yaralanma yok. Tedbirlerimizi elden bırakmıyoruz. Köylerde birtakım sıkıntılarımız var. Gün ağarmasıyla birlikte elektrikte sorun kalmayacak. Takipteyiz, bütün tedbirlerimizi almış durumdayız.” dedi.

SEL SULARI KÖPRÜYÜ YIKTI

Cide’ye bağlı Gündoğan Köyü’nün içinden geçen Fakaz Çayı’nın su seviyesi de yağışın etkisiyle yükseldi. Gündoğan Köyü’nde Fakaz Çayı’nın üstünde bulunan köprü ise sel sularının etkisiyle yıkıldı. Yıkılma anı, seli görüntüleyen köy sakinlerinin telefonu ile kaydedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.