Bakan Soylu, Maldivlerli mevkidaşı Abdullah ile görüştü

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Maldivler İçişleri Bakanı İmran Abdullah ile Bakanlıktaki makamında bir görüşme gerçekleştirdi. Burada yaptığı konuşmada bilhassa ülkelerin ikili bağlarının çok daha değerli olduğunu söz eden Bakan Soylu, Maldivler ile Türkiye’nin yürüttüğü iş birliklerini daha değerli bir noktaya taşımanın gerekliğini anlattı.

“BİRÇOK ALANDAKİ İŞ BİRLİĞİMİZİ GELİŞTİREBİLECEĞİMİZ ADIMLARIMIZ VAR”

Bakan Soylu, şunları söyledi: “Ülkelerin kendi oluşturdukları yahut kendi potansiyelinde bulundukları üstünlükleri birbirleriyle paylaşırlarsa güç devirlerde bütün kaideleri daha rahat atlatabilme imkanına sahip olabilirler. Geçen burada bulunduğunuz devir içerisinde de birebir değerlendirmeler ortaya koymuş ve bilhassa güvenlik iş birliği muahedesinin sağladığı ivmeyle de ilgilerimizi çok kıymetli bir noktaya taşıma konusunda birbirimizle teyitleşmiş ve bu adımları atmıştık. Birçok alandaki iş birliğimizi geliştirebileceğimiz adımlarımız var ve bunları daha kıymetli bir noktaya taşımalıyız.”

Maldivler İçişleri Bakanı Abdullah ise Türkiye’de bulunmaktan memnunluk duyduklarını lisana getirerek Bakan Soylu’ya nazik davetleri için teşekkür etti. Abdullah, Türkiye ve Maldivler ortasındaki münasebetin esaslı bir tarihi olduğunu, iş birliği gerçekleştirmeleri gereken birinci alanın terörizmle çaba olduğunu aktardı.

KAYNAK: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.