Bakan Soylu: (Hasar durumunu göremeyenler) “Kaymakamlık ve valiliklerimizin önünde bulunan Afet koordinasyon müracaat merkezlerimize müracaat…

Bakan Soylu: (Hasar durumunu göremeyenler) “Kaymakamlık ve valiliklerimizin önünde bulunan Afet koordinasyon müracaat merkezlerimize müracaat etsinler”

-“Esnaf çarşılarının 5 binine başlandı. 10 gün içinde biter, zannediyorum diğer 5 bini de bir 10 günde biter”

-“Kuru gıdacılar için de hal yapılıyor. Çalışmalara başlandı”

-“203 sosyal market var”

-“Şu ana kadar az hasarlı, orta hasarlı, ağır hasarlı, evi yıkılan ve acil yıkılan vatandaşlarımıza 1 milyon 70 bin kişiye 10’ar bin lira ödendi”

-“Orta hasarlılar, ağır hasarlılar, evi acil yıkılacak olan ve yıkılmış olan vatandaşlarımız taşınacak. Bunlara 15 bin lira taşınma bedeli ödenecek. 129 bin haneye ödeme yapıldı”

-“e-Devlet’e baktıktan sonra bazı adreslerde benim evim hasarlı ama evimi bulamadım diyenler olacaktır. Bunun sebebi şudur, 2018 sonrası kaçak yapılar kayıtlı değildir”

-“Hasar tespitlerinde itirazı olanlar da, görünmüyorum diyenler de buraya müracaat edecek. Onlara da yardımcı olacağız. Eksik olanlar varsa hemen düzeltilecek”

KAHRAMANMARAŞ – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kahramanmaraş Ulucami meydanında konumlandırılan konteyner çarşıyı ziyareti sonrası açıklamalarda bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir