Bakan Nebati’den ‘Borsa İstanbul’ paylaşımı: Tüm vakitlerin en yüksek kapanışı gerçekleşti

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati Twitter hesabından, Borsa İstanbul’a ait paylaşım yaptı.

Borsa İstanbul’un, 2 milyon 526 bin yatırımcı sayısına ulaştığını belirten Nebati, halka açık şirketlere ilişkin pay senetlerinin toplam bedelinin ise 400 milyar lira düzeyinde olduğunu kaydetti.

Gelinen noktada Borsa İstanbul’un, yerli ve yabancı yatırımcının itimatla yatırım yaptığı bir mecra haline geldiğine işaret eden Nebati, şu değerlendirmelerde bulundu:

“BIST 100 endeksi, günü yüzde 2,55 karla 3.222,74 puandan tamamlayarak tüm vakitlerin en yüksek günlük ve haftalık kapanışını gerçekleştirirken, gördüğü en yüksek düzey rekorunu 3.228,88 puana taşıdı.

Ekonomik aktivitedeki güçlü seyir ve şirket karlılıklarındaki artış BIST’i yatırımcılar için cazip kılıyor. Borsamız son periyottaki performansıyla öbür gelişen ülke borsalarından olumlu istikamette ayrışmış durumda. İlerleyen periyotta de bu güçlü seyrin sürmesini bekliyoruz. Tüm kişisel ve kurumsal yatırımcılarımızın finansal şuur ile yatırım yapabilmesi için hem Borsa İstanbul idaresi hem de iktisat idaresi, üzerine düşen sorumluluğun şuuru ile çalışıyor.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.