Apple Watch 8 hasta olduğunuzu anlayacak!

Giyilebilir teknoloji alanında sektöre yön veren şirketler arasında yer alan Apple, akıllı saatlerine getirdiği özellikler ile her yıl şaşırtmayı başarıyor. Son olarak kandaki oksijen seviyesini ölçme yeteneğini bu cihazlara kazandırdı. Bütün piyasa da onun yolundan giderek aynı özelliği kendi modellerinde sunmaya başladı. Bugün ortaya çıkan bir habere göre ise Apple Watch 8, hasta olup olmadığınızı anlayabilecek.

Apple Watch 8, hasta olduğunuzu nasıl anlayacak?

Güvenilir sızıntılarıyla bilinen Mark Gurman’ın ortaya çıkardığı bilgilere göre, Apple Watch 8, kullanıcılarının hasta olduğunu anlayabilecek. Bunu da yeni getirilen bir özellik ve sensör aracılığıyla yapacak.

Aslında bu yeni sensörün temel amacı, kullanan kişinin vücut ısınını ölçmek ve sürekli olarak takip etmek. Bu sayede ateşli bir hastalık geçirdiğinizde veya siz daha hasta olduğunuzun farkında olmadan akıllı saat bunu tespit ederek uyarıda bulunacak. Ayrıca henüz Türkiye’de olmayan bir özelliği sayesinde de doktorunuzla paylaşabilecek.

Buna ek olarak, Apple’ın 2. bir saat modeli üzerinde çalıştığı iddia ediliyordu. Gurman tarafından yapılan paylaşımda bunun da doğrulandığını söyleyebiliriz. Açıklamanın tamamı ise şu şekilde:

Bu yıl gelecek Apple Watch modelinde bazı yeni sağlık izleme özellikleri bekleyebilirsiniz. Nisan ayında Apple’ın 8 nesil ile birlikte vücut sıcaklığı algılamayı eklemeyi hedeflediğini bildirmiştim. Artık bu özelliğin hem standart 8. nesilde hem de ekstrem spor sporcularını hedefleyen yeni, sağlam bir sürüm için geçerli olduğuna inanıyorum.

Rugged Edition veya Extreme Edition olarak adlandırılması beklenen model dayanıklı tasarımı, uzun ömürlü pili ve ekstrem sporlara yönelik özellikleri ile öne çıkacak. Apple Watch 8‘in ekstrem sporlar göz önünde bulundurularak geliştirilen versiyonunun tasarımı hakkında ise henüz bir şey söylemek oldukça güç.

Nasıl görüneceğini bilmiyor olsak da yeni akıllı saatin neler sunabileceğini tahmin ediyoruz. Ekstrem sporlar için tasarlanan saatte GPS, yükseklik ve hava durumu gibi özelliklerin öne çıkması muhtemel. Bunun yanı sıra akıllı saatte tırmanma, kayak ve trekking gibi sporlar için özel olarka geliştirilmiş seçenekler olmasını da bekliyoruz.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.