Antalya’da, ‘çakmak’ isteyen şahıs, parktaki bayanları darbetti

Antalya’da, Konyaaltı Sahili’nde, geçtiğimiz cuma günü akşam saatlerinde salıncağa binen Elif Dağdelen ve Ada isimli bayanlara, tanımadıkları bir şahıs yaklaşarak ‘çakmak’ istedi.

Çakmağın olmadığı karşılığını alan şahıs ısrarlarına devam edince, bayanlar şahıstan gitmesini istedi.

Şahıs, ayağa kalkan Elif Dağdelen’in burnuna baş atıp olay yerinden kaçarken, Dağdelen’in çığlıkları etraftaki vatandaşları harekete geçirdi.

Burnunda kayma olan ve tampon yapılan Dağdelen, aldığı raporun akabinde şahıstan şikayetçi oldu. Polis şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı.

“Olayı gören vatandaşlar şahsı darbetti”

Elif Dağdelen, yaşadıklarını şu tabirler ile anlattı:

“Salıncakta sallanmaya başladık. Bir müddet sonra hiç tanımadığımız bir kişi yanıma gelip ‘çakmak’ istedi. Çakmağımızın olmadığını söyledik. Ondan sonra bize, ‘Peki ben bu sigaramı nasıl yakacağım’ dedi. Biz de bizim meselemizin olmadığını ve gitmesini istedik. Rahatsız edici biçimde gülümsedi. Sonra salıncaktan ayağa kalktım, ‘Lütfen masraf misiniz’ dememle birlikte burnuma baş attı. Akabinde koşmaya başladı. Gerisinden koşan arkadaşım şahsı yakaladı. Bu olayı gören vatandaşlar şahsı darbetti.

“Biz kız kıza rahat bir halde gezemeyecek miyiz?”

Burnumda kayma oluşmuş, çok şükür kırık yok. İki gün tampon takılı kaldı. Bugün çıkarttık, darp raporu aldık ve şahıs hakkında şikayetçi olduk. Arkadaşımla rahat bir halde dolaşamadık. Tek hedefimiz salıncakta sallanıp biraz sonra konutumuza gitmekti. Biz kız kıza rahat bir halde gezemeyecek miyiz? Bizi rahatsız ediyorlar, istediği karşılığı alamayınca darbediyorlar.”

“Parka gitmeye artık korkuyoruz”

Elif Dağdelen’in yanındaki arkadaşı Ada ise, “Salıncak binmeyi çok seviyorum. Arkadaşıma rica ettim. Çakmak isteyen bir kişi geldi. Rahatsız etmeye başladı ve gitmesini istedik. İstediğini alamayınca arkadaşımı darbetti. Bana da elinin zıddıyla vurdu. Etraftaki beşerler şahsa müdahale etti. Raporlarımızı alıp şikayetçi olduk. Parka gitmeye artık korkuyoruz. Tıpkı olayları yaşar mıyız diye tedirginiz.” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.