AK Parti’li Kurtulmuş: Geleceğin güçlü ve büyük Türkiye’sini daima birlikte inşa edeceğiz

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, “Bugün Türkiye’de genç kuşağın özgüveninin olağanüstü yüksek olduğunu görüyoruz. Âlâ bir eğitim alan gençlerimizin olduğunu görüyoruz. Profesyonel işlere yönelen evlatlarımızın olduğunu görüyoruz. İnşallah özgüveni yüksek, marifeti yüksek, kabiliyeti yüksek, sporla ortası uygun, beşerlerle ortası güzel, toplumsal donanımı güçlü olan gençlerimizle birlikte geleceğin, güçlü ve büyük Türkiye’sini daima birlikte inşa edeceğiz” dedi.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Edirne’nin Keşan ilçesinde belediye tarafından düzenlenen 17’nci Memleketler arası Açık Satranç Turnuvası’nın ödül merasimine katıldı. Keşan Belediyesi Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen merasime, Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık, TBMM Bayan Erkek Fırsat Eşitliği Komitesi (KEFEK) Lideri ve AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, AK Parti Edirne Vilayet Lideri Belgin İba, Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Keşan Belediye Lideri Mustafa Helvacıoğlu, Edirne Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Selim Ak, Türkiye Satranç Federasyonu As Lideri Halil Hilmi Darı, daire amirleri, satranç oyuncuları ve aileleri katıldı. Merasimde, Keşan Belediyesi Halk Oyunları takımı şov sundu.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Keşan’ın memleketler arası satranç turnuvasına konut sahipliği yapmasından ötürü memnuniyet duyduğunu söyledi.

Kurtulmuş, “Bizim maksadımız yine güçlü bir Türkiye’yi inşa etmek. Türkiye’nin büyük ve güçlü olmasının 2 tane yolu var. Bunlardan bir tanesi kentlerimizin çok güçlü olması. Yerleşim ünitelerimizin çok güçlü olması böylesi memleketler arası bir turnuvanın serhat kentimiz Edirne’mizin hoş ilçesi Keşan’da konut sahipliğiyle gerçekleşmiş olması ve bunun 17’ncisinin tekrarlanmış olması Keşan’ın makul kıymetini arttırması bakımından olağanüstü değerlidir, olağanüstü değerlidir. Ondan ötürü başta liderimiz olmak üzere emeği geçen bütün arkadaşlarımıza yürekten teşekkür ederim. İkincisi, büyük ve güçlü Türkiye’nin yolu bilhassa tek tek genç kardeşlerimizin, evlatlarımızın güçlü olmasından geçiyor. Vicdanı hür, irfanı hür kuşaklar yetiştirmek bizim ortak maksadımız. Satranç, gençlerimize çok önemli bir özgüven kazanmalarını temenni ediyor. Biz gençlerimize her türlü imkanı sunabiliriz. Lakin inanın ki genç kuşaklara verilebilecek en kıymetli katkı onların özgüvenlerini inşa etmesi. Bugün Türkiye’de genç jenerasyonun özgüveninin olağanüstü yüksek olduğunu görüyoruz. Yeterli bir eğitim alan gençlerimizin olduğunu görüyoruz. Profesyonel işlere yönelen evlatlarımızın olduğunu görüyoruz. İnşallah özgüveni yüksek, hüneri yüksek, kabiliyeti yüksek, sporla ortası uygun, beşerlerle ortası uygun, toplumsal donanımı güçlü olan gençlerimizle birlikte geleceğin, güçlü büyük Türkiye’sini daima bir arada inşa edeceğiz” dedi.

‘BİZLER, KEŞAN OLARAK BU KÜLTÜRE SONUNA KADAR SAHİP ÇIKTIK’

Keşan Belediye Lideri Mustafa Helvacıoğlu, 6’sı unvanlı sportmen, 8 farklı ülke ve 21 vilayetten 182 sporcuyu turnuvada ağırladıklarını belirterek, “Böyle bir turnuvanın ilçe bazında olması değerli. Keşan Belediyesi olarak Gençlik ve Spor Vilayet Müdürlüğümüz, Türkiye Satranç Federasyonu iş birliğinde satranç ustalarının ve satranca gönül veren atletlerin Keşan’da olması bizi şad etti. Tabi bunun bizim için farklı birkaç manası daha vardı. Zira her açıdan satrancın bizler için bir kültür olduğunu biliyorduk. Bizler, Keşan olarak bu kültüre sonuna kadar sahip çıktık. Daha da değerlisi gençlerimizi makus alışkanlıklardan korumak, gençlerimize örnek olmak, onları geleceğe hazırlamak ismine değeri tartışılmaz bir sorumluluğu yüklendik” dedi.

‘ÇOCUKLARLA BÜYÜKLERİ BİR ORTAYA GETİREN BİR SPORDAYIZ’

Türkiye Satranç Federasyonu As Lideri Halil Hilmi Darı, 7’den 77’ye tüm atletlerin bir kategoride yarıştığını tabir ederek, “Antrenörü, sportmeni eşleşmiş oynamıştır. Bazen 77 yaşındaki atletimiz 7 yaşındaki atletimizle oynamıştır. Biz çocuklarla büyükleri bir ortaya getiren bir spordayız. Bütün turnuvalarda centilmence yarışılmıştır. Bu manada atletlerimizi tekrar kutluyorum” diye konuştu.

‘TOPLUMUN GELECEĞİ AÇISINDAN ÖNEMLİ’

Edirne Valisi Edirne Valisi Hüseyin Kürşat Kırbıyık da satrancın kıymetli bir spor kısmı olduğunu lisana getirerek, “Eğer biz gençlerimizi gerçek alanlarda bir ortaya getirerek, yanlışsız halde vakit geçirmelerini sağlayamazsak o vakit öteki alternatifler oluyor. Bu da bizim açımızdan, toplumuzun geleceği açısından birçok olumsuz tesirlerinin olabileceğini görüyoruz. Hasebiyle gençlerimizin bu çeşit iyi, yararlı bir sporu ülke gelişimi açısından çok iyi bir halde görüyor, destekliyoruz” sözlerini kullandı.

Konuşmaların akabinde ise dereceye giren atletlere mükafatları verildi. Sportmenler, madalyaları ve para mükafatlarını Kurtulmuş’un elinden aldı. Türkiye Satranç Federasyonu As Lideri Halil Hilmi Darı tarafından AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’a satranç tahtası ikram edildi. Kurtulmuş, merasimin akabinde AK Parti İstanbul Gençlik Kolları’nca Gökçetepe Tabiat Parkı’nda organize edilen ‘Lise tabiat kampı’na katılmak üzere Keşan’dan ayrıldı.

KAYNAK: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.