6 parti seçim güvenliği için yol haritasını açıklayacak

6 siyasi partinin oluşturduğu Seçim Güvenliği Komitesi yarın bir ortaya geliyor. Komite, bugüne kadar yapılan çalışmaları, mutabakata varılan konuları ve iş birliğinin yol haritasını kapsayan bir basın açıklaması yapacak.

29 Mayıs tarihinde Önderler Doruğu gerçekleştiren altı parti, yayımladıkları ortak bildiride Seçim Güvenliği Kurulu’nun planlama evresine geçtiğini duyurmuştu. Altı partiden yapılan açıklamada, “Vatandaşlarımız müsterih olsunlar, bir tek oylarının dahi zayi olmaması için gece gündüz çalışacak, seçimlerin adil, özgür, şeffaf ve güvenlik içinde gerçekleşmesi için her türlü önlemi alacağız” denilmişti.

AYRINTILARI BELİRLİ OLDU

6 partinin genel lider yardımcılarının oluşturduğu Seçim Güvenliği Kurulu, 6 Haziran 2022 Pazartesi bir ortaya gelecek. Toplantının ayrıntıları aşikâr oldu.

CHP Parti Örgütü ve Örgüt İdarelerinden Sorumlu Genel Lider Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, DEVA Partisi Seçim İşleri Lideri İdris Şahin, Demokrat Parti Göç ve Toplumsal Siyasetler Lideri İlay Aksoy, Gelecek Partisi Seçim ve Hukuk İşleri Lideri Ayhan Sefer Üstün, UYGUN Parti Seçim İşleri Lideri ve Ankara Milletvekili Şenol Sunat ile Saadet Partisi Mahalli Yönetimler Lideri Hasan Bitmez’den oluşan Seçim Güvenliği Kurulu, yarın saat 12.00’de, Çankaya’daki TBB Litai Konukevi’nde buluşacak.

YOL HARİTASINI AÇIKLAYACAKLAR

Seçim Güvenliği Kurulu, bugüne kadar yapılan çalışmaları, mutabakata varılan konuları ve iş birliğinin yol haritasını kapsayan bir basın açıklaması yapacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.